İstanbul Tarihi Yarımada – Taksim Gezi Rotası

İstanbul gezimizin 2. kısmına hoşgeldiniz. Bu bölümde aşağıdaki yerleri gezeceğiz. Bu gezi rotamız 6 saat kadar sürecektir ve bugün İstanbul’un en güzel ve tarihi yerlerini göreceğiz. İstanbul’da yorulsanız dahi anlamayacaksınız. Çünkü bu tarihin içerisinde kaybolunca yorulmanızı unutup kendinizi İstanbul’un dar ve egzotik sokaklarına salacaksınız. Gezi rotamız üzerinde bir çok meşhur lokantalar ve kafeler vardır. Hepsinde azar azar tatmayı unutmayın.

Rota Planı
  • Yerebatan Sarnıcı
  • Çemberlitaş Sütunu
  • Kapalıçarşı
  • Beyazıt Meydanı-İstanbul Üniversitesi
  • Taksim Meydanı
  • İstiklal Caddesi
  • Galata Kulesi
  • Galata Köprüsü

Gezi Ücretleri

Bu rotamız biraz bütçe dostu olacaktır. Ücret ödeyeceğimiz tek mekan Yerebatan Sarnıcı olacaktır. Bu gezide bir de akbil almalıyız. Akbilimizi metro ve tramvay istasyonlarının girişlerindeki Kiosklardan alabilirsiniz. Ayrıca bazı büfelerde de satılıyor. Akbilinizin içerisine tek kişi için 10 TL yüklemeniz yeterli olacaktır.

Yerabatan Sarnıcı(Tam): 10 TL

Yerabatan Sarnıcı(Öğrenci): 5 TL

Akbil : 6 TL

Akbil’in İçerisine Yüklenecek Tutar: 10 TL

Öncelikle bu rotamız Tarihi Yarımada’da başlıyor ve Taksim’den devam edeceğiz. Bugün ayakkabılarınız rahat olsun çünkü bugün çok yürüyeceğiz. İstanbul gezi rehberimiz / rotamız:

Tarihi Yarımada Gezi Rotası:

Rotayı Mobil Cihazınıza İndirin

Buraya kadar geldik ve buradan sonra Taksim gezisi başlıyor. Peki Taksim’e nasıl gideceksiniz?

Rotamız gördüğünüz üzere Vezneciler İstasyonundan bitiyordu. Vezneciler İstasyonuna iniyoruz ve istasyondaki peronlardan Hacıosman Yönüne biniyoruz. Bir sonraki durak Haliç olacaktır. Bu istasyondan muhteşem bir tarihi yarımada manzarası görülecektir. Bu manzarayı kaçırmayın. Manzarayı seyredin ve 2 durak sonra Taksim Durağında metrodan inin. Taksim metro istasyonunda, yukarıdaki tabelalardan İstiklal Caddesi çıkışına doğru yönelin ve bu çıkıştan çıkın. Daha sonra aşağıdaki rotayı takip edebilirsiniz.

Taksim Gezi Rotası:

Rotayı Mobil Cihazınıza İndir

*Rotamız bazı yerlerde kestirme yollar olduğu halde, Google Maps üzerinde yollar işaretlenmediği için bazı yollar uzatılabiliyor. Bu tür uzatmaları dikkate almayınız.

Paylaş: